Ideálna prísada do jedál

Svojou osobitnou textúrou, arómou a výnimočnou chuťou predstavuje Parmigiano Reggiano excelentný produkt. Najlepšie si ho vychutnáte vo forme kúskov podávaných s čerstvým alebo sušeným ovocím, alebo preliaty balzamikovým octom; môžete ho použiť na dochutenie polievok, šalátov i hlavných jedál.

Parmigiano Reggiano je plnohodnotnou a základnou potravinou. Je to chutná cesta k vyváženej strave - výborne sa hodí k modernému životnému štýlu, ktorý si vyžaduje fyzickú energiu a vitalitu.

PARMIGIANO REGGIANO V PREDJEDLÁCH

Parmigiano Reggiano (vyzretý aspoň 12 mesiacov) si môžete vychutnávať s čerstvou surovou zeleninou, ako je zeler alebo slivkové paradajky.

Na zvýraznenie jeho delikátnej chuti ho môžete konzumovať s mierne pikantným čatní z kiwi, marhúľ alebo melóna.

Podávajte so suchým bielym vínom.

 PARMIGIANO REGGIANO V PRVÝCH CHODOCH

24 mesačný syr Parmigiano Reggiano sa ideálne hodí k väčšine tradičných talianskych cestovinových jedál, nastrúhaný alebo vo forme hoblín.

Roztavená parmezánová kôrka v polievkach ako Minestrone je
niečo neopakovateľné. PARMIGIANO REGGIANO S MÄSOM A RYBAMI

Čím je syr Parmigiano Reggiano starší (24 – 28 mesiacov), tým je lepší, osobitne v hlavných jedlách. Podávajte ho nahobľovaný na hovädzom alebo rybacom carpacciu alebo na hovädzom steaku s kvapkou extra panenského olivového oleja.

Dlhozrejúci syr Parmigiano Reggiano možno podávať sa ľahšími a štruktúrovanejšími červenými vínami.

 PARMIGIANO REGGIANO SO ZELENINOU

Parmigiano Reggiano sa hodí k čerstvým šalátom pokvapkaným extra panenským olivovým olejom.

Je lahodnou prísadou všetkých druhov zeleninových pokrmov či tradičnejších jedál, ako napríklad zapekaný baklažán alla parmigiana.


PARMIGIANO REGGIANO S OVOCÍM

Vychutnajte si 18 mesačný Parmigiano Reggiano s čerstvým ovocím, ako sú jablká či hrušky.

Vyzretejší syr Parmigiano Reggiano perfektne dopĺňa sušené ovocie alebo orechy, napríklad fi gy, lieskové a vlašské orechy; výborný je so sušenými slivkami.

 

PARMIGIANO REGGIANO S ACETO BALSAMICO TRADIZIONALE

Riadny kúsok vyzretého Parmigiano Reggiano je fantastický s niekoľkými kvapkami tradičného balzamikového octu z regiónov Modena či Reggio Emilia.