Na oblasť pôvodu

VÄZBY NA OBLASŤ PÔVODU

Parmigiano Reggiano je výrobok s chráneným označením pôvodu.
To znamená, že jeho osobité vlastnosti a jeho väzby na oblasť pôvodu sú zaručené systémom pravidiel EÚ, ktorých cieľom je chrániť spotrebiteľov i výrobcov.

Výroba prebieha v súlade s pravidlami stanovenými v zmysle udeleného chráneného označenia pôvodu a podlieha kontrole a overovaniu zo strany nezávislého orgánu pre kontrolu kvality „Dipartimento Controllo Qualità“.

Obchodnou značkou Parmigiano Reggiano môže byť označený len taký syr, ktorý:

  • sa vyrába a spracováva v mieste pôvodu
  • sa vyrába podľa prísnych pravidiel, ktoré vyžadujú dôsledné dodržiavanie stanovených výrobných postupov (výrobný štandard), prísnu kontrolu kŕmenia kráv (nariadenie o kŕmení) a kvalitatívny výber a označovanie (nariadenie o označovaní)

Mlieko a syr sa vyrábajú v regiónoch Parma, Reggio Emilia, Modena a Bologna na západ od rieky Reno a v regióne Mantua na východ od rieky Pád.

Kvalita syra je podmienená miestom pôvodu, prirodzeným kŕmením dobytka a vysokou kvalitou mlieka bez prídavných látok. V priebehu dlhého procesu zrenia kvasnice prirodzene sa vyskytujúce v mlieku dodávajú syru jeho výnimočnú chuť a textúru, teda jeho výnimočnosť.